newsy rss Kredyty bankowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Żeby otrzymać pożyczkę, musisz posiadać pieniądze

2011-12-19


Klient, który przyjdzie tuż przed świętami po pożyczkę bez pieniędzy na opłatę za udzielenie kredytu, może mieć kłopot z pożyczką w banku.


Żeby otrzymać pożyczkę, musisz posiadać pieniądze

Wszystko z powodu wprowadzanej w życie 18 grudnia br. nowej ustawy o kredycie konsumenckim. Kredytować opłatę za uzyskanie kredytu i inne opłaty około kredytowe, czy też nie? Fala klientów odkładających na ostatnią chwilę wzięcie świątecznych kredytów może mieć kłopot.

 

Wszystko z powodu interpretacji przepisów nowej Ustawy o Kredycie Konsumenckim przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjął bowiem, że koszty kredytowe nie powinny być finansowane kredytem, chociaż w dotychczasowej praktyce banków jest to standard.

 

Do zaleceń urzędu antymonopolowego postanawiają zastosować się ING Bank Śląski i Raiffeisen Bank. Prowizji od pożyczek nie sfinansuje również PKO BP. Co to oznacza dla klientów? Jeśli starający się o kredyt finansujący także koszty około kredytowe, nie otrzymają go w ING Banku Śląskim, Raiffeisenie oraz PKO BP przed wejściem zmian, będę musieli złożyć nowy wniosek. I oczywiście posiadać pieniądze na opłaty około kredytowe, jeśli takie będą. Swoich zamiarów nie ujawniają również Bank Zachodni WBK i Getin Noble Bank. Po drugiej stronie barykady są BNP Paribas, mBank i Multibank, Millennium. Postanowiły one działać na dawnych zasadach zgodnie z opinią prawników powołanych przez ZBP.

 

Trudno powiedzieć, czy decyzja tych banków jest ostateczna. Dotychczas, kredytowanie kosztów kredytowych pożyczek konsumpcyjnych to standardowa praktyka i jej zmiana da się klientom mocno we znaki. Nowe regulacje odczują także zainteresowani kredytami mieszkaniowymi. Liczne wydatki związane z nabyciem nieruchomości - opłaty notarialne, skarbowe, prowizje pośredników czy koszty remontu lub urządzenia mieszkania sprawiają, że klientom często zależy, aby skredytować prowizję lub ubezpieczenie kredytu.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Wakacje pożyczkowe w Banku Millennium Wakacje pożyczkowe w Banku Millennium
Pożyczka Gotówkowa nie dość że gwarantuje najniższe oprocentowanie, to pozwala jednocześnie wziąć wakacje od spłaty raty. Jest możliwość więc pojechać na urlop, a pierwszą ratę kredytu spłacić dopiero po urlopie (do 3 miesięcy od podpisania umowy).

Meritum Bank rozwija ofertę kredytów dla rolników
Meritum Bank rozwija ofertę kredytu gotówkowego dla rolników. Jako dodatkowe źródło przychodu Bank akceptuje dotacje unijne, co powoduje zwiększenie zdolności kredytowej klientów i umożliwia im pożyczenie większej kwoty.

Pożyczka z ratami bez wyrzeczeń w Banku BGŻ
W najnowszej kampanii Bank BGŻ prezentuje korzystną pożyczkę gotówkową. Niskie i stałe raty pożyczki umożliwią realizację planów bez wielkich wyrzeczeń.

Nowa Mini Ratka w PKO Banku Polskim Nowa Mini Ratka w PKO Banku Polskim
Od 25 kwietnia 2013 roku Mini Ratka w PKO Banku Polskim jest dostępna z jeszcze bardziej korzystnym oprocentowaniem oraz szeregiem udogodnień.

Meritum Bank: decyzja kredytowa w 5 minut lub 100 zł rekompensaty dla klienta
Meritum Bank zapowiada nowe zasady udzielania kredytów gotówkowych w placówkach i gwarantuje, że wyrazi wstępną decyzję kredytową w 5 minut.

Nawet 100 tys. zł w ramach szybkiego kredytu on-line od mBanku Nawet 100 tys. zł w ramach szybkiego kredytu on-line od mBanku
Klienci nie posiadający rachunku w mBanku mogą od ubiegłego roku uzyskać kredyt w uproszczonej procedurze on-line. Dotychczas wartość finansowania udzielanego w tym kanale wynosiła 20 tys.

Potrójna promocja pożyczek gotówkowych w BOŚ Banku
Bank Ochrony Środowiska podejmuje działania na rzecz zwiększenia sprzedaży pożyczek gotówkowych. BOŚ wydłużył okres kredytowania, zwiększył maksymalną dostępną kwotę pożyczki oraz uprościł cały proces kredytowy.

Kredyty bankowe:
Informacje finansowe:
Nowe produkty bankowe

Kursy walut NBP 2020-09-21
USD3,7963+1,01%
EUR4,4800+0,51%
CHF4,1560+0,44%
GBP4,8759-0,11%