newsy rss Kredyty bankowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Grupa Azoty zawarła z Kronospanem kontrakty o wartości 900 mln zł
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku - podała spółka w komunikacie. UE sprawdziła jak wydawano środki na granice. Jak wypadła Polska?
Europejski Trybunał Obrachunkowy stwierdził, że Fundusz Granic Zewnętrznych przyczynił się do lepszego zarządzania granicami zewnętrznymi UE i większej solidarności finansowej wśród państw członkowskich, ale nie obyło się bez wpadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje: deficyt polskich finansów publicznych spadnie
- Polska jest na ścieżce, by ograniczyć deficyt o ponad 1 proc. PKB do 2016 r. - napisano w opublikowanym w środę raporcie.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Obcokrajowiec a produkt hipoteczny

2011-10-25


Obcokrajowiec uzyskujący dochody w walucie innej aniżeli PLN, w większej ilości banków może uzyskać kredyt hipoteczny. Taka osoba powinien jednak spełnić kilka wymogów ustalanych indywidualnie przez banki.


Obcokrajowiec a produkt hipoteczny

Problemy mogą mieć obcokrajowcy żyjący na terenie lub poza terenem Polski, którzy nie mają tutejszego obywatelstwa, ale chcieliby uzyskać kredyt hipoteczny.

 

Założenia przy sprawdzaniu ofert banków: klient nie posiada środków własnych, a pensje dostaje w walucie innej niż zł. Z dwudziestu banków, 14 z nich odparło, że obcokrajowiec ma szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. 3 banki (Alior Bank, DnB Nord i Raiffeisen Bank Polska) udzielą kredytu wyłącznie w sytuacji, gdy nierezydent uzyskuje dochody na terenie Polski. Większość banków jednak podejmuje decyzję indywidualną.

 

Obcokrajowiec nie uzyska niestety kredytu mieszkaniowego aż w 6 instytucjach takich jak: Deutsche Bank, ING Bank Śląski, Multibank, Invest- Bank, Credit Agricole jak również Citi Handlowy. Najczęstszym powodem negatywnej decyzji jest uzyskiwanie dochodów poza Polską.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Pożyczka Zabezpieczona Meritum Banku laureatem rankingów
Pożyczka Zabezpieczona Meritum Banku została doceniona w dwóch niezależnych rankingach pożyczek hipotecznych zajmując 1. miejsce w rankingu Open Finance oraz 2.

Ranking hipotecznych pożyczek. W którym banku jest najtaniej?Ranking hipotecznych pożyczek. W którym banku jest najtaniej?
Pożyczka hipoteczna to najtańszy sposób finansowania zakupu auta, wyposażenia domu lub nawet wakacyjnego wyjazdu. Lepsza oferta to tylko kredyt mieszkaniowy, lecz ten można przeznaczyć tylko na zakup lub odnowienie domu lub mieszkania.

BOŚ kolejny raz zmniejsza koszty kredytów hipotecznychBOŚ kolejny raz zmniejsza koszty kredytów hipotecznych
Po raz szósty w tym roku Bank Ochrony Środowiska zmniejsza koszty kredytów hipotecznych. Do końca września klienci mogą liczyć na niższą marżę a także brak prowizji przygotowawczej.

Bank ING rozpoczyna jesień hipoteczną Bank ING rozpoczyna jesień hipoteczną
W tym tygodniu ruszyła następna akcja, która rozpoczęła równolegle jesienną ofensywę hipoteczną. ING Bank Śląski zmniejszył marże oraz dorzucił dodatkowo brak opłat za szybszą spłatę kredytu.

Pożyczka hipoteczna w Meritum Banku
Bank wprowadza pożyczkę hipoteczną dla osób fizycznych. Dzięki najnowszej ofercie Meritum Banku klient posiadający nieruchomość będzie miał możliwość dostania środków na dowolny cel lub spłacić swoje kredyty w innych bankach.

Udział PKO Banku Polskiego w rynku kredytów w PLN wyniósł 35,1 proc. Udział PKO Banku Polskiego w rynku kredytów w PLN wyniósł 35,1 proc.
W propozycji banku, nie wspominając o złotowych, możemy odnaleźć także kredyty w EUR, CHF, GBP i USD. Według danych ZBP wkład PKO BP w rynku pożyczek razem w pierwszym półroczu 2010 roku w ujęciu wartościowym osiągnął 27,9 proc.

Deutsche Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych w PLN i EUR oraz przedłuża promocję Prowizja 0%
Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych nawet o 0,2% dla PLN i 0,4% dla EUR. Jednocześnie do 30 czerwca br. przedłuża promocję warunkującą uzyskanie kredytu mieszkaniowego w obu tych walutach bez ponoszenia prowizji.

Kredyty bankowe:
Informacje finansowe:
Nowe produkty bankowe

Kursy walut NBP 2020-06-04
USD3,9573+1,16%
EUR4,4347+1,11%
CHF4,1190+1,37%
GBP4,9536+0,71%