newsy rss Kredyty bankowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Obcokrajowiec a produkt hipoteczny

2011-10-25


Obcokrajowiec uzyskujący dochody w walucie innej aniżeli PLN, w większej ilości banków może uzyskać kredyt hipoteczny. Taka osoba powinien jednak spełnić kilka wymogów ustalanych indywidualnie przez banki.


Obcokrajowiec a produkt hipoteczny

Problemy mogą mieć obcokrajowcy żyjący na terenie lub poza terenem Polski, którzy nie mają tutejszego obywatelstwa, ale chcieliby uzyskać kredyt hipoteczny.

 

Założenia przy sprawdzaniu ofert banków: klient nie posiada środków własnych, a pensje dostaje w walucie innej niż zł. Z dwudziestu banków, 14 z nich odparło, że obcokrajowiec ma szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. 3 banki (Alior Bank, DnB Nord i Raiffeisen Bank Polska) udzielą kredytu wyłącznie w sytuacji, gdy nierezydent uzyskuje dochody na terenie Polski. Większość banków jednak podejmuje decyzję indywidualną.

 

Obcokrajowiec nie uzyska niestety kredytu mieszkaniowego aż w 6 instytucjach takich jak: Deutsche Bank, ING Bank Śląski, Multibank, Invest- Bank, Credit Agricole jak również Citi Handlowy. Najczęstszym powodem negatywnej decyzji jest uzyskiwanie dochodów poza Polską.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Pożyczka Zabezpieczona Meritum Banku laureatem rankingów
Pożyczka Zabezpieczona Meritum Banku została doceniona w dwóch niezależnych rankingach pożyczek hipotecznych zajmując 1. miejsce w rankingu Open Finance oraz 2.

Ranking hipotecznych pożyczek. W którym banku jest najtaniej?Ranking hipotecznych pożyczek. W którym banku jest najtaniej?
Pożyczka hipoteczna to najtańszy sposób finansowania zakupu auta, wyposażenia domu lub nawet wakacyjnego wyjazdu. Lepsza oferta to tylko kredyt mieszkaniowy, lecz ten można przeznaczyć tylko na zakup lub odnowienie domu lub mieszkania.

BOŚ kolejny raz zmniejsza koszty kredytów hipotecznychBOŚ kolejny raz zmniejsza koszty kredytów hipotecznych
Po raz szósty w tym roku Bank Ochrony Środowiska zmniejsza koszty kredytów hipotecznych. Do końca września klienci mogą liczyć na niższą marżę a także brak prowizji przygotowawczej.

Bank ING rozpoczyna jesień hipoteczną Bank ING rozpoczyna jesień hipoteczną
W tym tygodniu ruszyła następna akcja, która rozpoczęła równolegle jesienną ofensywę hipoteczną. ING Bank Śląski zmniejszył marże oraz dorzucił dodatkowo brak opłat za szybszą spłatę kredytu.

Pożyczka hipoteczna w Meritum Banku
Bank wprowadza pożyczkę hipoteczną dla osób fizycznych. Dzięki najnowszej ofercie Meritum Banku klient posiadający nieruchomość będzie miał możliwość dostania środków na dowolny cel lub spłacić swoje kredyty w innych bankach.

Udział PKO Banku Polskiego w rynku kredytów w PLN wyniósł 35,1 proc. Udział PKO Banku Polskiego w rynku kredytów w PLN wyniósł 35,1 proc.
W propozycji banku, nie wspominając o złotowych, możemy odnaleźć także kredyty w EUR, CHF, GBP i USD. Według danych ZBP wkład PKO BP w rynku pożyczek razem w pierwszym półroczu 2010 roku w ujęciu wartościowym osiągnął 27,9 proc.

Deutsche Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych w PLN i EUR oraz przedłuża promocję Prowizja 0%
Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych nawet o 0,2% dla PLN i 0,4% dla EUR. Jednocześnie do 30 czerwca br. przedłuża promocję warunkującą uzyskanie kredytu mieszkaniowego w obu tych walutach bez ponoszenia prowizji.

Kredyty bankowe:
Informacje finansowe:
Nowe produkty bankowe

Kursy walut NBP 2019-06-14
USD3,7727-0,02%
EUR4,2554-0,13%
CHF3,7905-0,27%
GBP4,7771-0,07%